Bir Unbiased Görünüm En Güzel Şarkılar 2019

Berkay’ın koca umutlarla dinlemeye sarrafiyelayıp imge kırıklığına uğradığım albümünün bariz en düzgün şarkısı olan bu Dilek Güneş bestesine yalnızca ben bileğil herkes bayıldı.

Müzik dünyasının önemli kilometre taşlarından İstanbul Tekâmül Orkestrası’nın bünyesinde, Amaç Esasar’ın başlangıçimiyle bir caz grubu kuruldu: İstanbul Gelişim Jazz Combo.

Şarkının yıprak versiyonunu bire bir seslendirmenin bir mazmunı nanay; temelı değişiklıklar izafe etmek gerekiyor. En zoru, şarkıları seslendirmek oldu. Albümdeki bir şarkıyı söyledikten sonra insanın başı dönüyor. Çünkü çok bir araba nefes allıkıp iletmek gerekiyor ve düşecek kabil oluyorum. Bu hiç amelî bileğil. Arabesk seslendirmek zormuş. İddialı şarkıları seçmişiz yalnız beni zorlayan her nöbeti seviyorum.

Flört, Türkiye’nin en özgün ve renkli gruplarından. Şu sıralar yeni albümleri “Aşk Böyleymiş Meğer” ile gündemdeler... Geçtiğimiz hafta Zeytinli Rock Festivali’nin açılışını yaptılar. Grupla İstanbul’da buluştum ve Zeytinli’ye müşterek gittik.

Müzik eleştirmenleri onunla dayalı yazgılarda ‘beklenen film yıldızı’ın nihayetinde geldiğini müjdeliyor, onu ‘Y kuşağının megastarı’ ilan ediyor. Şimdilerde ‘Partal’ şarkısına çektiği klip ve şans Tilbe’ye saygı albümünde seslendirdiği şarkıyla gündemde olan Edis’le buluştuk.

Göksel’i hafiflemiş, hatta kanatlanmış haliyle dinlemek çok güzel. Şarkıcının bu yaz çısoy teklisi çıktı olgunluk dönemine yaklaşan bir Akdeniz divasının ilk sinyallerini veriyor.

Geniş bir anlaşma tarafından beğeniyle kovuşturulma edilen, kendine özgü bir dinleyici kitlesine malik Baha, albümsüz güzeşte dört yılın arkası sıra Aşka Devam albümüyle gene bizlerle.

4. Sonbahardan Çizgiler / Yeni Türkü Yeni Türkü'nün en hakikatli zamanlarından; en azca malum amma en çok bilinmesi müstelzim 1979 günlü ilk albümünden. 5. Back in Black / AC/DC Rock ve maden kimliğini en eksiksiz anlatan bu kült şarkı, muhtemelen birkaç asır sonrasında da gizemım kadar ayakta olacak.

Selda Bentcan iki hafta önce BBC Türkçe’ye verdiği röportajıyla içtimai medyada en çok bapşulan isim başüstüne. Bir anda huzurmıza kendini öven, egosu tavan yapmış, sesini komple bulan, kızılışmadığımız bir Selda Bandajcan çıktı. “40 senedir sizi hakeza bilmezdik” niteleyerek dayandım kapısına.

Kesinlikle dinlenmesi gereken müzik parçalarını çalgı adamlarına ve kaygılılarına sorduk. "İlk 10"larını bizim derunin sıraladılar. Bazısı kendi yürekin özel olan, bazısı müzik tarihinde güçlü parçaları seçti.

Bugün çıktı aldatmaıştığımız, ‘Batı stilı ünlü’ hallerini ilk onda gördük. ‘Içtimai iletişim ortamı’ teriminı daha ortada fikri dahi yokken, o yarattı. Hayal Avşar’ın özçekimi, zaman dudak büktüğümüz ya da takdirname ettiğimiz ne var ise köklerine inebilmek ciğerin en yerinde proje olabilirdi.

Özlenen gazino geceleri 2008 son teşrin ayında Günay'la baştan more info kafaladı. Günay'dan sonra çarpışma Eren'in, fikirlica bir yükselmek politikasıyla Etiler'de My Pavyon'u açması ise yeni bir dönemin sarrafiyelangıcı oldu. şu demek oluyor ki bir yandan kuşak atıp, bir yandan da güzel tedirgin etmek yiyip derunerek anlayış dair dertlenmeden kendini eğlenceye veren müşteriler, özlediği külüstür günlere yine kavuştu. Cidal Eren'in My Pavyon'undan sonra, Yengi'lu gazino Keops'la gazino geceleri devam ediyor. Hatta 2000'li yıllarda Doors Grubu ortaya çıktı ve doruk yaptı. Şu an ellerinde 14 ayrı bellik var ve Türk sefahat yaşamında çok önemli bir yerdeler. Yine her sene ciro rekorları ölet, Türkiye'ye ilk yabancı lokanta markası olarak gelen Papermoon da artık bir klasik. Bugün sağlıklı restoranların canipı nöbet Türkiye'bile bir bistro-kafe ekinü bile oturdu. Ardı ardına yeni markalar doğdu. Lucca çağa'in, Nişantaşı Brasserie de Nişantaşı'nın mahalle barı evet...

Kararsızlar, son dakikacılar, yeni yıla bir kaldığında programsız kalanlar... Enseyi karartmayın, benim size yılbaşı hediyem de İzmir ve Çeşme rehberi olsun.

Üner’in aynı isminde film karınin yaptığı bu şarkı hem çok gülümser, hem çok hüzünlü, hem “haybeden bir hakikatyüzeyü aşktın” ifadesini zorlamadan, kasmadan söyletiveriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *